Popularne posty

Książki, które muszę mieć. #3

Dziś postanowiłam dodać zapowiedzi książek po raz kolejny. Jeśli będzie taka możliwość będę to dodawać raz na miesiąc, lub raz na dwa miesiące. Dziś mam kilka ciekawych, przynajmniej dla mnie książek. Przynajmniej jedną z nich można zakupić na przedsprzedaży.

15.10.12
Tytuł: Cinder
Autor: Melissa Meyer
Wydawnictwo: Egmont
Opis wydawnictwa: >Saga przyszłości ma swój początek dawno, dawno temu… Cinder mieszka w hałaśliwym Nowym Pekinie, zdziesiątkowanym przez zarazę. Jako dziewczyna cyborg o tajemniczej przeszłości jest obywatelką drugiej kategorii. Lecz kiedy na jej drodze staje przystojny książę Kai, Cinder nagle znajduje się w epicentrum międzygalaktycznej walki z bezlitosną królową Luny. Rozdarta między obowiązkiem a wolnością, wiernością a zdradą, musi wyjawić sekrety swojej przeszłości, aby ochronić przyszłość...

Książka zachęca mnie całokształtem. Okładka jest fajna a do tego proste napisy. Zamierzam przeczytać :D  
 

20.09.12 
Tytuł: Błękitna nadzieja
Autor: S.C. Ransom
Opis wydawnictwa: Cudowna i magiczna opowieść o miłości, śmierci, zdradzie i wspomnieniach. Sprawia, że zapominasz o całym świecie. Goodreads Zakochani z Błękitnej miłości i Błękitnej magii połączeni uczuciem, za które mogą zapłacić życiem… lub śmiercią Alexa już wie, że istnieje sposób, by mogli być razem: ona i Callum, jej piękny, widmowy ukochany, chłopak uwięziony pomiędzy światem żywych a umarłych. Jest ktoś, kto potrafi przywrócić go do życia. Lecz nie zamierza wyjawić tego sekretu Alexie. Dla tego kogoś Alexa jest najgorszym wrogiem, którego trzeba zniszczyć. Czy moc magicznej błękitnej bransoletki okaże się potężniejsza niż nienawiść? I czy Alexa zaryzykuje wszystko, by być z tym, kogo kocha – na zawsze?

Do książki zachęca mnie nie ukrywajmy przede wszystkim okładka i wydawca. Fajnie, że na okładce książki wszystko jest w tej samej kolorystyce.


03.10.12 
Tytuł: Wyścig Śmierci
Autor: Maggie Stiefvater
Wydawnictwo: Wilga
Opis wydawnictwa: „Jest pierwszy dzień listopada, więc dzisiaj ktoś umrze." Co roku, na początku listopada na wyspie Thisby odbywa się Wyścig Skorpiona. Jeźdźcy na swoich rumakach, pięknych, ale śmiertelnie groźnych, muszą zrobić wszystko, aby dotrzeć do mety. Stawka jest wysoka – życie lub śmierć. W wyścigu bierze udział dwoje młodych ludzi: on ściga się, żeby wygrać, ona żeby przetrwać.

Nie wiem czemu, ale kojarzy mi się z Igrzyskami Śmierci. "Stawka jest wysoka -  życie lub śmierć" mówi samo za siebie.  Przeczytam na pewno. Okładka jest fajna, napis też i to moje skojarzenie do Igrzysk...

15.10.12
Tytuł: Zeznania Niekrytego Krytyka
Autor: Maciej Frączyk
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Opis wydawnictwa: 
Książka dla wielbicieli Macieja Frączyka, czyli Niekrytego Krytyka – polskiego władcy YouTube (prowadzi program Przemyślenia Niekrytego Krytyka), krytyka: filmów, seriali, gier, książek i reklam, a także internetowych celebrytów. Świetnie napisane, zabawne i ciekawe obserwacje z życia, zilustrowane satyrycznymi rysunkami i kodami do internetowych filmów Autora na YouTube. Książka dla młodszych i starszych, w której znajdą się wyznania Krytyka na temat języka młodzieżowego, edukacji szkolnej i seksualnej, poszukiwaniu sensu życia i życiowych wyborów, kobiet, subkultur młodzieżowych itd., a także jego życiowej pasji, tego, kim chciałby być, gdyby nie robił tego, co robi.

Tą książkę muszę mieć. I będę mieć. Lubię serię "Przemyślenia Niekrytego Krytyka" i zastanawiam się co może znajdować się w jego książce. Podejrzewam, że będzie ciekawa. 


Tutaj chciałabym zamieścić małą informację. Obecnie jestem w 2 klasie gimnazjum. Od samego początku roku szkolnego nauczycielki nas cisną. Szczególnie z chemii i biologii bo od drugich lekcji nas pyta. Jednakże książki czytam w każdej możliwej chwili gdy mogę. Postaram się czytać jak najwięcej.

8 komentarzy:

 1. Z tych książek raczej nie wybrałbym czegoś dla siebie, ale ogólnie zapowiadają się interesująco ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyścig śmierci może być ciekawy. Rzeczywiście nasuwa się skojarzenie do Igrzysk Śmierci, ale myślę, że będzie to zupełnie inna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepiej zapowiada się "Wyścig śmierci" (uwielbiam styl pani Stiefvater) i "Cinder". :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyścig śmierci może być ciekawy. Chyba sama rozejrzę się za tą książką. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jestem zainteresowana tylko 1 tytułem :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Niekrytego, więc jeśli tylko będziesz miała jego książkę to czekam na recenzję! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja z chęcią przeczytałam bym książkę z pod numeru 1 wydaje się bardzo ciekawa. Pozdrawiam i zapraszam do mnie:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger