Popularne posty

Książki, które muszę mieć #4

Dziś dodaję kolejne zestawienie książek, które muszą znaleźć się na mojej półce. Chciałam dodać to na samym początku miesiąca, jednak szkoła już mnie wykańcza. Kampania wyborcza kumpla, chemia, fizyka... Uczę się jak najwięcej się da. A wieczorami czytam. Wracając do książek. Wszystkie książki, które znajdują się poniżej można zamówić na przedsprzedaży.

12.10.12 
Tytuł: Królestwa Nashiry. Marzenie Talithy
Autor: Licia Troisi
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Opis wydawnictwa: Nashira jest światem, w którym powietrze jest niezwykle rzadkim dobrem. Jego jedynym źródłem są ogromne drzewa, znajdujące się w całym imperium Talarii, a przetrzymuje je tajemniczy kamień. To w cieniu tych gigantycznych drzew toczy się życie ludzi, którym antyczny dogmat zabrania bezpośredniego patrzenia na niebo i jego dwa słońca. Właśnie tak żyła do tej pory Talitha, córka hrabiego Królestwa Lata, dopóki niespodziewana śmierć ukochanej siostry nie zmusiła jej do wstąpienia do klasztoru. Ale Talitha jest wojowniczką i klasztorne życie, wraz z jego wszystkimi intrygami i zakazami, jest nie dla niej. Jej przeznaczeniem jest miecz, dlatego razem z wiernym sobie niewolnikiem Saiphem planują ucieczkę. Dziewczyna jeszcze nie wie, że zakonnice strzegą pewnej tajemnicy: świat zmierza ku zagładzie, a zagrażające mu zło wkrótce przemieni każdą rzecz w ogień. Tylko jeden człowiek, ukrywany i więziony pod zarzutem rozpowszechniania herezji, wie jak można temu zapobiec. W tym wszechświecie, tak wyraźnie podzielonym na niewolników i ludzi wolnych, na wiarę i wątpliwość, na prawdę i zaściankowość, Talitha musi odbyć podróż aż do najzimniejszej krainy Talariii i znaleźć odpowiedź, która może uchronić Nashirę przed unicestwieniem.
Książki nie mogę się doczekać. Niedługo dojdzie :D

11.10.12
Tytuł: Invocato. Księga 1
Autor: Agnieszka Tomaszewska
Wydawnictwo:  Bullet Books
Opis wydawnictwa: ZOBACZ CO CIĘ CZEKA PO TAMTEJ STRONIE Jeśli myślałeś kiedyś o założeniu sobie stryczka, strzeleniu w skroń bądź zanurzeniu się w gorącej kąpieli z brzytwą – zastanów się jeszcze... bo Oni mogą nie zdążyć. Jeśli jednak twoja desperacja zwycięży i wypchniesz krzesło spod nóg, nie zdziw się, jeśli przywitają cię strzały i wstęgi żarzących się liter Inwokacji. Wtedy możesz zacząć się bać, bo oto przybyli ci od Samobójców, a im jest wszystko jedno, czy przeżyjesz. Istnieje bowiem pozazmysłowa rzeczywistość, dzika i nieustannie głodna, a ty, Samobójco, jesteś w tym świecie astralnym mięsem. Tu nie ma bohaterów – są kule kontra kły i pazury. Tu liczy się spryt, siła i doświadczenie. Nikt nie pochyli czoła nad twoim marnym losem, nikt nie uroni łzy, bo jesteś jednym z tysięcy. Więc skoro stryczek zacisnął się wystarczająco mocno i trafiłeś już do Miasta Samobójców, pamiętaj o dwóch rzeczach. Pierwsza – nie traktuj lekko żadnej modlitwy, bo ma wielką moc sprawczą. Druga – śmierć dotyka również nieśmiertelnych.
Tutaj spodobał mi się głównie opis. Nie wiem czemu, ale on mnie intryguje. Nie wiem kiedy przeczytam tą książkę, ale postaram się jeszcze w tym roku :D

 


20.11.12 
Tytuł: Anioły i wampiry
Autor: Kerrelyn Sparks
Wydawnictwo: Amber
Opis wydawnictwa:  Nic na ziemi nie sprawi, że wampir o złamanym sercu zakocha się znowu… Po 499 latach istnienia Connor Buchanan doszedł do nieuchronnego wniosku: jest zimnokrwistym draniem. Patrzył, jak jego przyjaciele – biedni, romantyczni głupcy – rzucają się w miłość na łeb na szyję. Ale nie Connor. On wie, że miłość prowadzi wyłącznie do bólu…
Marielle nie jest taka jak inne kobiety, a jej nieziemska uroda skrywa piekielnie groźną tajemnicę. Czy Connor może czuć się przy niej bezpieczny? Czy sparzy się jak poprzednio, czy może dotyk Marielle uleczy jego serce? I czy Marielle wystarczy anielskiej cierpliwości, by sprawić, żeby seksowny nieśmiertelny zapomniał o przeszłości i poznał wreszcie niebiańską rozkosz…
Książki tej pisarki uwielbiam, więc nie jest dziwne, że ta pozycja jest obowiązkowa. Może od rodziców na święta?

25.10.12
Tytuł: Wybrałam ciebie
Autor: Amanda Hocking
Wydawnictwo: Amber
Opis wydawnictwa: To był jak zwykle pomysł Jane. Skąd Alice mogła wiedzieć, że fałszywe prawa jazdy nie przejdą i że nie wpuszczą ich do klubu? I że będą musiały tłuc się po nocy z drugiego końca miasta? Ta eskapada skończyłaby się dla siedemnastoletnich przyjaciółek naprawdę kiepsko, gdyby nie Jack. Pojawił się znikąd– w samą porę.
Alice nigdy jeszcze nie spotkała chłopaka takiego jak on. Ani jak jego brat, Peter. Jego szmaragdowe oczy przenikają ją na wylot. Jego bliskość zapiera jej dech w piersiach.
Ale to, co Alice czuje do dwóch chłopaków równocześnie, to jeszcze nie jej największy problem. Coś jest nie tak; żaden z nich zdecydowanie nie jest zwykłym facetem. I nie chodzi tylko o to, że mają kasę, szybkie auta i wypasioną rezydencję.
Kim tak naprawdę są?  Kiedy Alice to odkryje, będzie już za późno, by mogła się oprzeć temu tajemniczemu przyciąganiu. A ona sama znajdzie się w pułapce pomiędzy miłością i strachem, pomiędzy podszeptami swojego serca… i swojej krwi.
Ta niesamowita okładka chyba mówi wszystko. Jest genialna. 

17.10.12
Tytuł: Tak to się kończy
Autor: Kathleen MacMahon
Wydawnictwo: Bukowy Las
Opis wydawnictwa:  Bruno jest Amerykaninem, który przybywa do Irlandii w poszukiwaniu rodzinnych korzeni. Addie to bezrobotna architektka, która próbuje poskładać niedawno złamane serce, opiekując się przy tym chorym ojcem. Zetknięcie tych dwóch światów owocuje związkiem o niespodziewanej mocy. Świeże uczucie Addie i Brunona zostaje jednak poddane próbie, której ciężaru żadne z nich sobie nie wyobrażało.

Okładka przypadła mi do gustu. Kolory świetne. A do tego Irlandia, czyli kraj, który kocham. Swoją drogą byłam tam kilka lat temu i wspominam go świetnie. Muszę to mieć.No i to na tyle, jeśli chodzi o książki. Dziś zabieram się za recenzję "Zemsty" Aleksandra Fredry. Lektura omówiona, więc mogę spokojnie napisać recenzję. Teraz kończę także "Scarlett", więc na weekendzie recenzja. I w wolnych chwilach zajmę się nowym wyglądem bloga, ponieważ ten mi się znudził. Mam nadzieję, że jakoś mi to wyjdzie :D A poniżej piosenka, od której nie mogę się uwolnić przez chyba 2-3 tydzień.


5 komentarzy:

 1. Ciekawe ksiazki. Oby tylko bylo wiecej czasu, zeby je wszystkie przeczytac :]

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Invocato mnie zaintrygowało. Też rozejrzę się za tą książką. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Invocato - rzeczywiście intrygujący opis i jakiś taki niezwykły jak na polską autorkę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja chętnie przygarnęłabym "Tak to się kończy?".

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger