Popularne posty

Książki, które muszę mieć #10

Tak więc piszę sobie. Robię na projekt, zastanawiam się nad prezentacją na celujący z informatyki (ocena idzie na końcowe a i teraz mu się przyda). Jestem po wywiadówce i zastanawiam się co zrobić, aby być bardziej aktywną na lekcji polskiego. Zapewne i tak będę się zgłaszać. Jestem zbyt aktywna na przerwach? Nie wiedziałam, że chodzenie z kumplem po szkole, albo stanie z nim i gadanie to coś ogromnego...


08.05.13 (już wyszła, ale i tak ją chcę)
Tytuł: Świat Wampire
Autor: J.R. Rain
Wydawnictwo: G+J Jahr Polska
Opis wydawnictwa: Kim jest Luna? Matką, żoną, prywatnym detektywem – oraz wampirem. Przed sześcioma laty Samantha Moon, pracownica federalnego urzędu, była zwykłą kobietą, mieszkała na przedmieściu i woziła dzieci na treningi. Nagle jedno niespodziewane, nieprawdopodobne wydarzenie – atak wampira – zmieniło jej życie na zawsze. A „zawsze” to bardzo długo dla kogoś, kto nie może umrzeć… Samantha Moon poszukuje najbardziej przerażającego zbrodniarza w swojej karierze prywatnego detektywa. Morduje on ludzi, a ich zwłoki porzuca pozbawione kropli krwi – wszystko jednak wskazuje na to, że zabójca nie jest wampirem. Tymczasem Samantha zauważa niepojęte zmiany, które zachodzą u jej kilkuletniego synka, i zaczyna rozpaczliwie poszukiwać wyjaśnień. Tropiąc bez wytchnienia bezlitosnego mordercę i przerażona tym, jak z dnia na dzień traci resztki człowieczeństwa, Samantha Moon nieodgadnionym zrządzeniem losu wchodzi w posiadanie starego, unikatowego klejnotu skrywającego tajemnicę, która otworzy przed nią całkiem nowy świat. J.R. Rain – dawniej prywatny detektyw, zajmuje się zawodowo powieściopisarstwem. Mieszka w małym domku na małej wyspie w towarzystwie małego, obdarzonego przez naturę dużym temperamentem, pieska Sadie.

Wampiry, to wszystko tłumaczy :D

 20.05.13
Tytuł: Wampir z MO
Autor: Andrzej Pilipiuk
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Opis wydawnictwa: Wszystko, co nasze oddam za kaszę… Jest plan, ale trzeba naruszyć prywatne zasoby srajtaśmy i podłożyć trupa w milicyjnym mundurze! Paskudny grudniowy poranek na Pradze. Wzmacniane stalą buciory, tarcze z grubego plastiku, pały, hełmy z przyłbicami. Amerykanie, jak zwykle, winni są obecności stonki ziemniaczanej i doprowadzenia żuczków do śmierci z zimna. Harcerz jako wilkołak? Ależ owszem, czemu nie jemu też należy się?! Do zobaczenia w kostnicy!


Jedna z książek tego autora spodobała mi się (o wampirach) i zastanawiam się, jak wypadnie ta powieść.12.05.13
Tytuł: Złoty Most
Autor: Eva Coller
Wydawnictwo: Egmont
Opis wydawnictwa: Współczesna dziewczyna. Przystojny młodzieniec. Pełen przepychu Paryż. Intryga na szczytach władzy. Historia poza czasem. Odkąd Anna dołączyła do tajnego grona podróżników w czasie, przygoda goni przygodę. Jednak w samym środku egzaminów maturalnych do dziewczyny docierają straszne wieści -  jej ukochany Sebastiano zaginął w Paryżu w czasach kardynała Richelieu. Anna natychmiast udaje się w pełną niebezpieczeństw podróż i rzeczywiście znajduje Sebastiana w Paryżu. Ale to nie koniec problemów, chłopak bowiem jest muszkieterem kardynała i nie ma pojęcia, kim jest Anna. Czy uda się przywrócić mu pamięć? Złoty most, kolejny po Magicznej gondoli tom przygód Anny i Sebastiana zabiera czytelników w podróż do siedemnastowiecznego Paryża. Miłość i przygoda, intrygi i romanse przykuwają uwagę i sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem.

"Magiczna Gondola" zapadła mi w pamięci swoim klimatem. Mam nadzieję, że autorka zachowała go i w tej części.

15.03.12

Tytuł: Ale kino! - czyli co by było, gdyby postaci filmowe były dziećmi.
Autor: Maciej Frączyk (Niekryty Krytyk)
Wydawnictwo Zielona Sowa
Opis wydawnictwa: Książka-film – 50 scen z najbardziej znanych filmów (Pulp Fiction, Ojciec chrzestny, Gwiezdne wojny, Matrix, Batman, Gladiator, Obcy i wiele innych) w niecodziennym ujęciu – bohaterowie scenek stają się dziećmi z ich problemami i postrzeganiem świata. Jak się wówczas zachowują i jak sobie radzą? Fantastyczne ilustracje i świetne teksty bohaterów będą niezwykłym rarytasem dla wielbicieli kina w każdym wieku.

Autorem jest Niekryty Krytyk, czyli gość, którego bardzo lubię.  Jako Niekryters muszę mieć :D

czerwiec 2013
Tytuł: DOGS: Stray dogs howling in the dark
Autor: Shirow Miwa
Wydawnictwo: Waneko
Opis wydawnictwa: Heine, Naoto, Badou i Mihai nieustannie biorą udział w morderczej pogoni, Tam, gdzie ciemność wypełniona jest mrocznymi pragnieniami, bezpańskie psy próbują przetrwać za pomocą, swoich kłów...
Po raz pierwszy dodaję tutaj mangę, ale naprawdę moim zdaniem zasługuje ona na moją uwagę. Szczególnie Vampire Knight, które bardzo chętnie bym zrecenzowała. Ta manga wydaje się ciekawa i oglądałam kilka stron i możliwe, ze mi się spodoba. 
Teraz postaram się dodawać jakieś mangi w tym zestawieniu. Szczególnie te z wydawnictwa Waneko.

Tak więc to już wszystkie książki, które mi się spodobały. Co wy o nich sądzicie? Które chcielibyście mieć?
Teraz zabieram się za recenzję książki. Potem lekcje...
Aha. Jeśli macie jakieś pytania (nie wiem o czym) to możecie je zadawać także na moim asku. http://ask.fm/invisibl3e

9 komentarzy:

 1. Ja również na swojej liście mam "Złoty most".

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielki jenot... Tanuki... O_O

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam z niecierpliwością na "Złoty most":)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja także czekam na "Wampira z MO" i "Złoty most". Nie wiedziałam o książce od Niekrytego... znaczy od Macieja. Z chęcią bym ją przygarnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też bym z chęcią zagarnęła książkę Niekrytego... szczególnie po przeczytaniu Zeznań, które mi się bardzo spodobały...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja z chęcią widziałaby u siebie "Złoty most" oraz "Świat wampira" :D

  OdpowiedzUsuń
 7. W sumie kusi mnie jedynie "Złoty most" :D

  OdpowiedzUsuń
 8. "Świt wampira" mam u siebie :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger