Popularne posty

Książki, które muszę mieć #11Dziś już kolejny dzień czerwca. Kolejny dzień pod znakiem nauki. Poprawki, testy, kartkówki... Czyli jednym słowem nauka. Praktycznie nie mam czasu na czytanie. Zawsze, kiedy się za nie biorę to szybko odkładam książkę, ponieważ padam ze zmęczenia. Na pisanie recenzji także mało czasu. Ale wolne chwile jakieś są. I wtedy piszę.
Poniżej interesujące mnie zapowiedzi książkowe.

10 czerwca
Tytuł: Ukryta
Autor:  P.C. Cast and Kristin Cast
Wydawnictwo: Książnica
Opis wydawnictwa:"Ukryta" to dziesiąty tom bestsellerowego cyklu "Dom Nocy", którego autorkami są amerykańska pisarka fantasy i romansów Phyllis Christine Cast oraz jej córka Kristin. Spełniło się pragnienie Zoey -Najwyższa Rada Wampirów poznała wreszcie prawdziwą naturę Neferet. Dzięki temu Zo i jej przyjaciele nie są już osamotnieni w konfrontacji z rosnącym w siłę złem. Z pewnością potrzebują wsparcia, bo Neferet nie zamierza poddać się bez walki. Jednak zwarcie szyków okaże się trudniejsze, niż można się było spodziewać. Nierozłączne dotąd Bliźniaczki prawie ze sobą nie rozmawiają, a dawny wróg szkoły, Kalona, mimo nieufności wielu osób został mianowany wojownikiem Tanatos. Na domiar złego Zoey traci pewność, czy może wierzyć swoim zmysłom: spojrzawszy przez kamień proroczy na Auroksa, narzędzie w rękach Neferet, zobaczyła coś, czego nie potrafi wyjaśnić samej sobie, a tym bardziej przyjaciołom. Czuje, że słuchając głosu intuicji, może pokonać zło. Lecz jeśli się pomyli, sprowadzi na Dom Nocy śmiertelne zagrożenie...

Teraz do recenzji idzie 4 tom.

12 czerwca
Tytuł: Złoty Most
Autor: Eva Voller
Wydawnictwo: Egmont
Opis wydawnictwa: Współczesna dziewczyna. Przystojny młodzieniec. Pełen przepychu Paryż. Intryga na szczytach władzy. Historia poza czasem. Odkąd Anna dołączyła do tajnego grona podróżników w czasie, przygoda goni przygodę. Jednak w samym środku egzaminów maturalnych do dziewczyny docierają straszne wieści –  jej ukochany Sebastiano zaginął w Paryżu w czasach kardynała Richelieu. Anna natychmiast udaje się w pełną niebezpieczeństw podróż i rzeczywiście znajduje Sebastiana w Paryżu. Ale to nie koniec problemów, chłopak bowiem jest muszkieterem kardynała i nie ma pojęcia, kim jest Anna. Czy uda się przywrócić mu pamięć? Złoty most, kolejny po Magicznej gondoli tom przygód Anny i Sebastiana zabiera czytelników w podróż do siedemnastowiecznego Paryża. Miłość i przygoda, intrygi i romanse przykuwają uwagę i sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem.

Pierwszy tom mi się podobał. Ciekawe jak z kontynuacją.

19 lipiec 2013
Tytuł: 52 powody dla których nienawidzę mojego ojca
Autor: Jessica Brody
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Opis wydawnictwa: 
Historia Kopciuszka opowiedziana od tyłu
Zbliża się najszczęśliwszy moment w życiu Lex. W dniu swoich osiemnastych urodzin ma otrzymać od „kochającego tatusia” czek na 25 milionów dolarów. To jej upragniona swoboda i wolność, która należy się „z urodzenia” każdemu członkowi rodziny.
Tymczasem ojciec odracza środki z funduszu powierniczego o 52 tygodnie. Młoda celebrytka znana dotychczas z pierwszych stron gazet, kanałów informacyjnych oraz imprez dla vipów, musi poznać smak pracy.Może być fajna a tego się nie dowiem, dopóki nie przeczytam.

19 czerwca
Tytuł: Gone: Zniknęli - Faza szósta: Światło
Autor: Michael Grant
Wydawnictwo: Jaguar
Opis wydawnictwa:
Ostatni tom bestsellerowej, kochanej przez polskich czytelników serii GONE Michaela Granta – cyklu, który poleca sam Stephen King!
Od chwili, gdy wszyscy dorośli zniknęli z Perdido Beach, minął już prawie rok. Pozbawieni kontroli i opieki młodzi ludzie przeżyli głód, zarazę, bezpardonową walkę o władzę. Przetrwali. Przynajmniej część z nich. Powrót do normalności był ich marzeniem.Teraz to marzenie może się ziścić i nagle zewnętrzny świat napawa mieszkańców ETAPu lękiem. W obrębie bariery wydarzyło się wiele rzeczy, które nie znajdą usprawiedliwienia w nieświadomym niczego społeczeństwie. Śmierć, okrucieństwo, błędne decyzje, złe wybory… Co czeka na tych, którzy złamali wszystkie prawa rządzące w normalnym społeczeństwie? Może ETAP jest jedynym miejscem, w którym mogą czuć się bezpieczni?

Książki są epickie i je uwielbiam. Dziś zamówiłam ją na przedsprzedaży, więc koło 24 może recenzja.


Tak więc na ten miesiąc to tyle. Najbardziej czekam na GONE, a wy?

8 komentarzy:

 1. Również czekam na złoty most :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam właściwie tylko na książkę Jessicy Brody.

  OdpowiedzUsuń
 3. Również muszę mieć "Ukrytą" oraz "Złoty most". Jestem na etapie zbierania serii GONE. Mam 4 pierwsze tomy. Piąty dozbieram, a potem zapoluję na ostatni :)
  Pozdrawiam
  Miłośniczka Książek

  OdpowiedzUsuń
 4. Nic dla mnie, ale to dobrze, już i tak lista ,,do przeczytania" pęka w szwach ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziwi mnie, ze jest na tym świecie jeszcze ktos, kto ma siłę czytać kolejne kontynuacje "Domu Nocy" ;D
  Co do pozostałych propozycji również mam na nie chrapkę :D

  OdpowiedzUsuń
 6. "52 powody dla których nienawidzę mojego ojca" mogą być odprężającą lekturą, idealną na wakacyjne popołudnia. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na "Złoty most" równie mocno :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger