Popularne posty

Wampy - Nancy A. Collins


Tytuł: Wampy
Seria: Wampy
Tom: 1
Autor: Nancy A. Collins
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 264

Witajcie w nocnej szkole… dla najlepszych z nieśmiertelnych
Kiedy zachodzi słońce, dziewczęta z prawdziwej nowojorskiej elity kierują się do Bathory Academy, gdzie młode damy z najlepszych wampirzych rodów uczą się, jak zmieniać postać i wabić swoje ofiary.
Lilith, niekwestionowana królowa szkoły, doskonale wie, czego chce od życia: zachować wieczną urodę i co noc bawić się do świtu ze swoim niesamowitym chłopakiem. I nie życzy sobie, by ktoś jej w tym przeszkadzał.
Ale pojawia się Cally. Pierwsze spotkanie obu dziewczyn kończy się tragicznie i Lilith zaczyna łaknąć zemsty...

  Wampy to początek najnowszej trylogii Nancy A. Collins. Bestsellerowa i nagradzana amerykańska autorka zasłynęła powieściami, w których kreuje fascynujący oryginalny świat nieśmiertelnych, istniejący równolegle do naszego świata. Wypełniają go mroczne istoty, które przybierają ludzką, czasem nieziemsko atrakcyjną postać, by polować na swoje ofiary...


Jak można wywnioskować jest to kolejna książka o wampirach. Nie wiem czemu, ale przypomina mi ona Błękitnokrwistych. Tak samo opowiada o najpopularniejszej dziewczynie i jej chłopaku oraz o dziewczynie półkrwi i chłopaku tej popularnej, który się w niej zakochuje.  Wampiry są tu przedstawione jako piękne istoty. Do 25 roku życia są tzw. Pisklętami a potem stają się normalnymi wampirami. Gdy kogoś ugryzą tworzą nieumarłego (termin wytłumaczony w słowniczku na końcu książki). 

W Wampach są dwie główne bohaterki. Pierwsza to Lilith, bardzo popularna blond wampirzyca. Jest piękna, wielu chłopaków się w niej zakochało. Mimo iż jest piękna, jest wredna i złośliwa. Nie przepuści okazji do zemsty. Druga to Cally. Dziewczyna półkrwi. Ojciec każe zapisać się jej do Bathory Academy (szkoła dla Starej Krwi, Cally to Nowa Krew). Jest przywoływaczką burz. Babka nauczyła ją kilku przydatnych zaklęć, gdy jeszcze żyła.

Książka opowiada historię tych dwóch dziewczyn. Lilith i Cally spotykają się w parku, gdzie od pierwszego spojrzenia zaczynają się nienawidzić. Ich spotkanie zakłóca atak Van Helsingów – specjalnie szkolonych łowców wampirów. Pare minut później Cally ratuje jednego z nich przed rozjechaniem przez pociąg i tak zaczyna się ich love story. Dalej opisywana jest nauka w Bathory Academy. 

 Do książki podeszłam z zaciekawieniem. Pierwsza strona mnie zniechęciła, ale dalej było trochę lepiej. Dwa fragmenty przypadły mi do gusty. Oba to przemiany w zwierzęta. Potem akcja urywa się w połowie i następuje zakończenie pierwszej części. 

Napiszę tak. Kto chce jakąś lekką i szybko lekturę to polecam. Jeśli nie lubicie takich pustych książek to nawet nie polecam dotykać.

4/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger