Popularne posty

Wampiry wśród nas - ukryta prawda - Konstantinos

Tytuł: Wampiry wśród nas - ukryta prawda
Autor: Konstantinos
Seria: -
Tom: -
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Ilość stron: 220
Do nabycia: Księgarnia Gandalf
Opis wydawnictwa: Świat oszalał na punkcie wampirów. Już w średniowieczu krążyły o nich mity, lecz dopiero setki lat później przeżywają one renesans swojej popularności. Czas odpowiedzieć sobie na pytanie jakie są naprawdę. Czy bliżej im do Draculi czy też raczej do postaci przedstawionych w serii „Zmierzch”. I czy oby na pewno stanowią tylko i wyłącznie fikcję będącą pożywką dla rządnych sensacji filmowców i pisarzy? Konstantinos – neopoganin do piętnastu lat zgłębiający mroczną stronę okultyzmu – nie tylko odnalazł prawdę dotyczącą wampirów, ale także nawiązał z nimi bezpośredni kontakt. Udało mu się odpowiedzieć nie tylko na pytanie, kim są, ale i jakimi mocami dysponują. Sklasyfikował cztery podstawowe rodzaje wampirów i opracował sposoby na niezawodną ochronę przed ich oddziaływaniem. Opisał ewolucję mitu wampira na przestrzeni wieków i obnażył prawdziwe oblicze współczesnych krwiopijców. Autor wyjaśnił również, jak wampir może być jednocześnie szanowanym członkiem społeczeństwa i przykładną głową rodziny. Przeanalizował zarówno nieśmiertelnych krwiopijców jak i tzw. wampiry energetyczne. Sprawdź... być może jeden z nich jest Twoim sąsiadem!


 
Wampiry dominują w dzisiejszych czasach. Gdziekolwiek się spojrzy można dostrzec plakaty seriali i filmów z nimi, książki, których głównym bohaterem jest wampir, który nie chce być taki jaki jest. W każdym sklepie z artykułami papierniczymi możemy zobaczyć długopisy, zeszyty i teczki z bohaterami serii "Zmierzch".  "Zmierzch" przyczynił się do fenomenu wampirów dzisiejszych czasów. Większość wyobraża sobie wampiry jako istoty idealne. Jednak nie znają prawdy o tych przerażając istotach.

Wiele osób zastanawia się, czy naprawdę istnieją wampiry. Jeśli istnieją to jak się zachowują? Jak się żywią? Czy są podobne do tych ze "Zmierzchu", czy raczej przypominają "Draculę"? Czy istnieją wampiry, które żywią się energią a nie krwią? Czy wampiry żywią się krwią zwierzęcą czy ludzką? I jedno z najważniejszych pytań? Czy jeśli wampiry istnieją naprawdę są sposoby, aby się przed nimi bronić? Odpowiedzi na wyżej wymienione pytania można znaleźć w publikacji Konstantinosa pod tytułem "Wampiry wśród nas - ukryta prawda".


W pierwszych rozdziałach publikacji zapoznajemy się z różnymi typami wampirów z całego świata. Możemy przeczytać o wampirach e starożytnej Grecji, Mezopotamii, Indii oraz o wampirach z Polski  (które zwą się Upiór i podobne żyły w Rosji). Wszystkie te typy są dobrze, choć nie szczegółowo opisane. Jednak naprawdę, możemy dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy na temat wampirów.


Oto na ziemi istoty żyją, które wampirami zwą.

Z książki autorstwa Konstatnicosa dowiemy się wiele ciekawych rzeczy o krwiopijcach. Publikacja zawiera przekazy folklorystyczne, przekłady z historii, dawne wierzenia ludowe oraz listy od obecnie żyjących wampirów. Autor pokusił się o opisanie kilku przypadków wampiryzmu. Starał się wyjaśnić jakie czynniki biologiczne działały na zwłoki po śmierci, kiedy ludzie brali zmarłego za wampira. Od samego początku wiedziałam, że ta książka jest dla mnie. Sama interesuję się wampirami i czytam jak najwięcej powieści, gdzie one występują. 

Trochę przeraża mnie to, co obecne czasy zrobiły z wampirami. Kiedyś ludzie wierzyli, że to krwiożercze bestie, które nie zastanawiają się nad tym co robią i piją krew, aby tylko przetrwać. Obecnie najpopularniejszym cyklem o wampirach jest „Zmierzch”. Tam niektóre wampiry wstydzą się tego kim są oraz czasami chciałyby ze sobą skończyć. W większości współczesnych książek o tematyce wampirów te drapieżniki są ideałami. Są piękni, przeważnie bogaci, mieszkają w apartamentach lub willach. W przekazach folklorystycznych wampiry chodziły w ciuchach, w których zostali pogrzebani i mieszkają w swojej trumnie. Moim zdaniem o wiele ciekawsze są stare wampiry z przekazów ludowych. 

Do przeczytania zaciekawiła mnie okładka. Niby prosta, ale ma w sobie „to coś”. Wiem, że często to piszę, jednak ta okładka zachęciła mnie do lektury. Czcionka ułatwia czytanie. Rozmiar jest tak jak w każdej publikacji tego wydawnictwa, którą czytałam. Bardzo ładne ozdobniki. Ogólnie wszystko jest bardzo fajne.

Podsumowując książkę. Może spodobać się fanom wampirów. To głównie dla nich jest kierowana. Moim zdaniem zawiera bardzo dużo nieznanych faktów o tych drapieżnikach. Czyta się szybko i przyjemnie. Nie jest to ciężka lektura. Każda osoba, która jest męczona zmierzchowymi wampirami znajdzie tutaj coś dla siebie. Serdecznie polecam.

Moja ocena: 8.5/10

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii. 

Recenzja opublikowana na:

7 komentarzy:

 1. Niestety nie jestem wielbicielem opowieści o wampirach, dlatego ta pozycja książkowa raczej nie jest dla mnie.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. ja raczej sobie odpuszczę, nie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam tą książkę i jakże wiele się dowiedziałam. Osobiście jestem oczarowana (chociaż nie do końca) tą książką! Z pewnością sięgnęłabym po inne publikacje Konstantinosa. =)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tej publikacji. Ale chyba nie dla mnie. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmmm słyszałam, ale w takiej formie wampirów mam już trochę dość ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam. Podobały mi się listy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czasami czytam książki częściej słucham ( z braku czasu )
  Audio-boki kupuje http://abel.nextore.pl (sklep znajomego )
  A jeszcze polecam stronkę http://andro-abel.cba.pl/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger