Popularne posty

Magia Wiedźm - Rytuały, Specyfiki I Zaklęcia - Claire

Tytuł: Magia Wiedźm - Specyfiki, Rytuały i Zaklęcia
Autor: Claire
Seria: -
Tom: -
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Ilość stron: 224
 Do nabycia: Księgarnia Gandalf
Opis wydawnictwa:Wiedźmy są dziś postrzegane jako postacie złe i godne potępienia. Ta książka nie tylko oczyszcza ich zniekształcony wizerunek, ale jednocześnie umożliwia każdemu z nas dołączenie do ich elitarnego grona.
Jednym z mitów, jakie obala publikacja Claire, jest płeć wiedźmy. Mogą nimi bowiem być zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Autorka uczy różnych rodzajów medytacji – od dymnych po medytacje OM. Pokazuje również, w jaki sposób możesz samodzielnie pracować nad zharmonizowaniem czakr. Daje wskazówki, jak stworzyć magiczną biżuterię, ubrania i kosmetyki. Dzięki Magii Wiedźm opanujesz również sekrety magicznych zapachów, olejków i przypraw.
Wiele miejsca poświęcono dbaniu o życie uczuciowe. Dowiesz się, jak zdobyć miłość, odzyskać ukochanego bądź też wykorzystać magię seksualną, która rozpali zmysły. Poznasz także najskuteczniejsze afrodyzjaki. Nauczysz się także korzystać z najefektywniejszych technik wróżbiarskich, w tym karcianych, z wykorzystaniem wahadełka bądź też wróżenia z dymu.
Już dziś wzbogać swoje życie dzięki pierwszemu tak kompletnemu i praktycznemu podręcznikowi białej magii.


 
Magia Wiedźm to książka napisana przez niemiecką pisarkę Claire. W Niemczech wydała siedem książek dotyczących magii, jednak w Polsce dostępna jest jedynie „Magia Wiedźm”. Książka nie czekała długo na przeczytanie, dodatkowo wygląda bardzo ładnie na półce wraz z resztą mojego zbioru. Zanim zaczęłam ją czytać przypatrzyłam się okładce. Dominują na niej różne odcienie niebieskiego, pojawia się także zieleń w postaci liści. Prawie połowę okładki zajmuje tytuł oraz pseudonim autorki. Na dolnej części zilustrowana jest kobieta, prawdopodobnie wiedźma w otoczeniu duchów. Sama okładka zaczęła oddziaływać na moją wyobraźnię. Za każdym razem, gdy na nią zerkałam sprawiała, że coraz bardziej chciałam przeczytać książkę.

„Magię Wiedźm” można potraktować jako poradnik dla początkujących wiedźm. Claire nie ukrywa, że poradnik kieruje do kobiet, jednak wspomina, że spotkała także mężczyzn – wiedźmy, którzy nie byli pewni swoich zdolności. Obaliła także stereotyp, że wiedźmą może być jedynie kobieta. Autorka praktykuję białą magię, czyli dziedzinę, w której podczas odprawiania naszych rytuałów nikt nie cierpi. W każdym rozdziale książki znajdowało się co najmniej kilka rytuałów. Zamieściła także poradę, jak stworzyć własny ołtarzyk.  Przestrzegała także, aby wymyślać własne sposoby, aby nie zawsze robić wszystko tak jak ona. 

Bardzo spodobał mi się styl pisarski autorki. Jest prosty i szybko przyswaja się informacje. W tym, jak pisze widać, że stara się w jak najprostszy sposób przekazać Nam swoją wiedzę. Bardzo spodobało mi się, że starała się szczegółowo opisać karty Tarota, zastosowanie wahadełek,  opisała zioła i żywice, kamienie szlachetne, wpływ kolorów, oraz planet. Wszystkie te opisy były bardzo ciekawie skonstruowane. Claire napisała na kilka zdań to, co innym zajęłoby kilkanaście zdań. Bardzo mi się to spodobało zważywszy, że kiedy przed sobą mam jakiś opis nie czytam go szczegółowo.

Czy czarny kot przynosi pecha czy nie, zależy od tego, czy jest się człowiekiem czy myszą!

Bardzo spodobał mi się rozdział z poradami w magii miłosnej. Jest to ulubiony temat w magii jednak jest bardzo kontrowersyjny. Często słyszymy o eliksirze miłosnym, który powoduje, że osoba, która go spożyje zakochuje się bez pamięci w pierwszym obiekcie, jaki zobaczy.  Tutaj nie mamy przepisów i instrukcji na takie rzeczy. Claire przybliżyła nam rytuały, które mogą nam pomóc w zdobyciu miłości. Są tu różne, naprawdę różne rytuały. Bardzo zainteresował mnie rytuał pozbywania się niechcianego wielbiciela.

Autorka opisała także nasze czakry. Znalazły się informacje o ich położeniu na naszym ciele, jakie mają kolory, przynależące do nich części ciała, kolory i rzeczy. Bardzo przyjemnie się to czytało. Spodobał mi się także podrozdział dotyczący magii lalek. Do tej pory rytuały z użyciem lalek kojarzyły mi się z voodoo, jednak autorka skutecznie to zmieniła. 

Książka wywołała u mnie miłe wrażenia. Osobiście interesuję się wszystkim co nie jest z naszego świata. Interesuję się wszystkim, co magiczne. Książka tematycznie jak najbardziej mi pasowała. Nie pamiętam skąd wzięło się moje zainteresowanie fantastyką. Możliwe jest to, dlatego że razem z rodzicami, gdy byłam mała oglądałam seriale fantastyczne. Jednakże moja pasja do fantastyki ciągle się pogłębia i cieszę się, że mogłam przeczytać ten poradnik.

Propozycja skierowana jest dla osób, które lubią tematy związane z magią i czarami. Podejrzewam, że fani serii J.K. Rowling znajdą tu coś dla siebie. Książkę czyta się dość szybko, jeśli znajdzie się trochę czasu.  Język jest przyjemny, autorka często pisze, że ona tak robi, ale my możemy robić to inaczej. Osobiście obecnie nie będę stosować podanych tu rytuałów, jednak nie ręczę za przyszłość. Możliwe, że za kilka lat sięgnę ponownie po książkę i coś wypróbuję. Książkę polecam fanom fantastyki. Możliwe, że Wy skusicie się na próby.'

Moja ocena: 9/10


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii.

4 komentarze:

 1. Brzmi ciekawie. Kiedyś z chęcią bym sięgnęła po tę książkę, dzisiaj, brak czasu... Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. wow! Zapowiada sie ciekawie.. Świetna recenzja. Na pewno będę tu wpadać częściej ;)
  Zapraszam do mnie :
  ksiazka-na-kazdy-dzien.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie raczej nie przekonują takie podręczniki o magii, wróżbach etc. Choć muszę przyznać-okładka jest bardzo ładna. :D Pozdrawiam i zapraszam do siebie. ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger