Popularne posty

Książki, które muszę mieć #6 - książki na prezent świąteczny

Dobrze. Święta już niedługo a ja chcę prezenty. Książki, jakie chcę dostać na święta. Nie zależnie od kogo. Czy cioci, kuzyna, ojca chrzestnego, brata, kuzynki, kumpla. Po prostu te książki chcę mieć na święta i już :D Wszystkie książki już dawałam.

Tytuł: Miasto Zagubionych Dusz
Autor: Cassandra Clare
Wydawnictwo:MAG
Opis wydawnictwa:  Jace jest teraz sługą zła, związanym na całą wieczność z Sebastianem. Tylko mała grupka Nocnych Łowców wierzy, że można go uratować. Żeby to zrobić, muszą zbuntować się przeciwko Clave. I muszą działać bez Clary. Bo Clary rozgrywa niebezpieczną grę zupełnie sama. Ceną przegranej jest nie tylko jej własne życie, ale również dusza Jace’ego. Clary jest gotowa zrobić dla niego wszystko, ale czy nadal może mu ufać? I czy on jest naprawdę stracony? Jaka cena jest zbyt wysoka, nawet za miłość?

Tytuł: Królestwa Nashiry. Marzenie Talithy
Autor: Licia Troisi
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Opis wydawnictwa: Nashira jest światem, w którym powietrze jest niezwykle rzadkim dobrem. Jego jedynym źródłem są ogromne drzewa, znajdujące się w całym imperium Talarii, a przetrzymuje je tajemniczy kamień. To w cieniu tych gigantycznych drzew toczy się życie ludzi, którym antyczny dogmat zabrania bezpośredniego patrzenia na niebo i jego dwa słońca. Właśnie tak żyła do tej pory Talitha, córka hrabiego Królestwa Lata, dopóki niespodziewana śmierć ukochanej siostry nie zmusiła jej do wstąpienia do klasztoru. Ale Talitha jest wojowniczką i klasztorne życie, wraz z jego wszystkimi intrygami i zakazami, jest nie dla niej. Jej przeznaczeniem jest miecz, dlatego razem z wiernym sobie niewolnikiem Saiphem planują ucieczkę. Dziewczyna jeszcze nie wie, że zakonnice strzegą pewnej tajemnicy: świat zmierza ku zagładzie, a zagrażające mu zło wkrótce przemieni każdą rzecz w ogień. Tylko jeden człowiek, ukrywany i więziony pod zarzutem rozpowszechniania herezji, wie jak można temu zapobiec. W tym wszechświecie, tak wyraźnie podzielonym na niewolników i ludzi wolnych, na wiarę i wątpliwość, na prawdę i zaściankowość, Talitha musi odbyć podróż aż do najzimniejszej krainy Talariii i znaleźć odpowiedź, która może uchronić Nashirę przed unicestwieniem.


Tytuł: Anioły i wampiry
Autor: Kerrelyn Sparks
Wydawnictwo: Amber
Opis wydawnictwa:  Nic na ziemi nie sprawi, że wampir o złamanym sercu zakocha się znowu… Po 499 latach istnienia Connor Buchanan doszedł do nieuchronnego wniosku: jest zimnokrwistym draniem. Patrzył, jak jego przyjaciele – biedni, romantyczni głupcy – rzucają się w miłość na łeb na szyję. Ale nie Connor. On wie, że miłość prowadzi wyłącznie do bólu…
Marielle nie jest taka jak inne kobiety, a jej nieziemska uroda skrywa piekielnie groźną tajemnicę. Czy Connor może czuć się przy niej bezpieczny? Czy sparzy się jak poprzednio, czy może dotyk Marielle uleczy jego serce? I czy Marielle wystarczy anielskiej cierpliwości, by sprawić, żeby seksowny nieśmiertelny zapomniał o przeszłości i poznał wreszcie niebiańską rozkosz…


Tytuł: Wybrałam ciebie
Autor: Amanda Hocking
Wydawnictwo: Amber
Opis wydawnictwa: To był jak zwykle pomysł Jane. Skąd Alice mogła wiedzieć, że fałszywe prawa jazdy nie przejdą i że nie wpuszczą ich do klubu? I że będą musiały tłuc się po nocy z drugiego końca miasta? Ta eskapada skończyłaby się dla siedemnastoletnich przyjaciółek naprawdę kiepsko, gdyby nie Jack. Pojawił się znikąd– w samą porę.
Alice nigdy jeszcze nie spotkała chłopaka takiego jak on. Ani jak jego brat, Peter. Jego szmaragdowe oczy przenikają ją na wylot. Jego bliskość zapiera jej dech w piersiach.
Ale to, co Alice czuje do dwóch chłopaków równocześnie, to jeszcze nie jej największy problem. Coś jest nie tak; żaden z nich zdecydowanie nie jest zwykłym facetem. I nie chodzi tylko o to, że mają kasę, szybkie auta i wypasioną rezydencję.
Kim tak naprawdę są?  Kiedy Alice to odkryje, będzie już za późno, by mogła się oprzeć temu tajemniczemu przyciąganiu. A ona sama znajdzie się w pułapce pomiędzy miłością i strachem, pomiędzy podszeptami swojego serca… i swojej krwi.


 Uznałam, że te książki chcę mieć najbardziej. Jakoś nie znalazłam innych. Te mają wszystko co potrzebuję od powieści. A poniżej zdjęcie mojego prezentu na święta. 
Pochwalicie się, co wy dostaliście/dostaniecie?

6 komentarzy:

 1. Podobnie jak u ciebie chcę (i dostanę) "Miasto Zagubionych Dusz" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miasto zagubionych dusz już mam, a pozostałe tytuły nie są w moim guście. Ze sterty książek, które chciałabym dostać, jak na razie najprawdopodobniej otrzymam Wróżbiarzy i trylogię Władcy Pierścieni ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja dostałam "Osobliwy dom pani Peregrine" i bardzo bardzo się z tego cieszę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja dostanę Trafny Wybór i ponoć torbę, którą sobie upatrzyłam w Deichmannie, ale nie jestem pewna na sto procent, czy ją odnajdę pod choinką. Książka jest o wiele bardziej pewniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny prezent :)
  Ja dostałam już Trafny wybór. Czekam jeszcze na prezent od przyjaciółki, zobaczymy co mi wymyśli :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może dostanę to co Ciarolka, czyli "Osobliwy dom pani Peregrine", choć jeszcze nie wiem :) Ale mam nadzieję, że tak będzie ^^

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger