Popularne posty

Mój najlepszy nauczyciel. Od nienawiści do miłości - Dr. Wayne W. Dyer, Lynn Lauber

Tytuł: Mój najlepszy nauczyciel. Od nienawiści do miłości
Autor: Dr. Wayne W. Dyer, Lynn Lauber
Seria: -
Tom: -
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Ilość stron: 104
Opis wydawnictwa: Zdarza się, że najcenniejsze lekcje otrzymujemy z najmniej spodziewanego źródła. Tak stało się w przypadku nauczyciela akademickiego, którego historia została opisana w tej książce. Ryan Kilgore, bo o nim mowa, zawsze czuł głęboki uraz do ojca, który go porzucił tuż po narodzinach. Gdy negatywne emocje zaczynają oddziaływać na jego życie rodzinne i relacje z własnym synem, uświadamia sobie, że musi przełamać wewnętrzne opory i uleczyć niezagojone rany. Niczym bohater znakomitego obrazu Davida Lyncha „Prosta historia”, Ryan wyrusza na poszukiwanie członka rodziny, z którym nie utrzymywał od lat kontaktu. Podczas tej podróży zmianie ulegnie nie tylko jego nastawienie, ale również podejście do mężczyzny, którego tak długo nienawidził.
Czasem ma ochotę na przeczytanie książki opowiadającej o problemach ludzi w codzienności. Bez elementów fantastycznych. Sama często myślę, że nienawidzę mojej rodziny, gdy stanie się coś, co chciałam uniknąć. Zastanawiałam się, jak obrócić to w taki sposób, aby wyszło na moją korzyść. Książki fantastyczne odrywają mnie od codzienności, jednak pomyślałam, że czas z tym się zmierzyć. Z pomocą przyszła mi książka „Mój najlepszy nauczyciel”.

Głównym bohaterem jest profesor uniwersytecki, mąż i ojciec – Ryan Kilgore. Nie jest szczęśliwy w swoim życiu. Nadal ma uraz do swojego ojca, który zostawił jego, matkę i rodzeństwo zaraz po narodzinach syna. Stara się jednak jak najlepiej pełnić swoje funkcje jako głowa domu oraz profesor. Ciągle stara się zrozumieć decyzję ojca, szuka go po całym kraju, aby zrozumieć jego decyzję. Czy uda mu się go odnaleźć? Co zrobi, gdy się z nim spotka? Czy wybaczy mu porzucenie?


Ryan jest osobą, którą rządzą sprzeczne emocje. Z jednej strony kocha swoją rodzinę i zrobi dla niej wszystko, jednak z drugiej krzywdzi żonę i syna. Nie rozumie zachowania ojca i chce go zrozumieć, dlatego go szuka. W książce przedstawiony jest końcowy etap jego poszukiwań, kiedy dociera do jego ojca. Okazuje się, że od kilku lat on nie żyje. W Ryanie następuje zmiana. Postanawia cieszyć się swoim życiem. Kochać syna i żonę oraz robić dla nich to, co wyjdzie im na dobre. 


Książka choć krótka (ma około 100 stron) jest niezwykle pouczająca. Daje do myślenia i szukania odpowiedzi na trudne dla nas pytania. Czyta się ją w błyskawicznym tempie (czytałam  około godzinę z przerwami na zabawę z psem). Dodatkowo książka wciąga i nie można się momentami od niej oderwać. Momentami zachowania głównego bohatera były dla mnie niezwykle irytujące, jednak tak zachowują się ludzie. 


„Mój najlepszy nauczyciel – od nienawiści do miłości” to bardzo dobry poradnik dla osób, które nie wiedzą, jak wyjść z trudnej sytuacji. Może być dla niektórych drogowskazem. Ja osobiście ją polecam.
 
Moja ocena: 6/10

Za możliwość poznania historii Ryana dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii.

Recenzja opublikowana na:
lubimyczytac.pl
nakanapie.pl
webook.pl


5 komentarzy:

 1. Hm, a co konkretnie podpada pod kategorię "irytujących zachowań"? Bo jak będę miała wyszczególnione, to będę wiedziała, czy i dla mnie będą one nieznośne :)
  Sama tematyka wydaje się ciekawa :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykładowo podczas przyjęcia urodzinowego syna krzyczał na niego i uważał, że jego praca jest najważniejsza. Podczas wykładu naskoczył na słuchacza...

   Usuń
 2. Z tej serii "Magia życia" czytałam "Malując przyszłość" i książka naprawdę wbiła mnie w fotel, a to dziwne, biorąc pod uwagę iż zazwyczaj za takimi książkami nie przepadam. Może się skuszę na inne książki z tego cyklu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dość dawno już, ale czytałam tę książkę. Przemyca trochę życiowych mądrości. Jednakże nie jest to lektura, która przypadnie do gustu wielu czytelnikom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam, że książka bardzo dobra. Twoja recenzja to tylko utwierdziła.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)
  Obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger