Popularne posty

Książki, które muszę mieć #8

Dawno nie dodawałam notatki z tej "serii". Dziś jakoś tak mnie natchnęło i przepatrzyłam nowości na marzec i kwiecień (pierwsza połowa).
Ostatnio mam mało czasu. W rekolekcje pogodziłam się z moim kolegą, z którym skłócona byłam około miesiąc. Nie powiem, że ta zgoda bardzo poprawiła mój nastrój. Dodatkowo jutro piszę olimpusa z angielskiego a naprawdę, nie czuję się za bardzo przygotowana. Dlatego postanowiłam się dziś zrelaksować i dodać to małe zestawienie.
Ale mniejsza o to. Poniżej wszystkie książki, które chciałabym mieć, przeczytać. Pojawiają się także moje komentarze do nich pisane kursywą.

05.04.13
Tytuł: Przysięga Smoka - Opowieść z cyklu Dom Nocy
Autor: P.C. and Kristin Cast
Wydawnictwo: Książnica
Opis wydawnictwa:"Przysięga Smoka" jest historią jednego z bohaterów cyklu - Smoka Lankforda.
Zanim Bryan Lankford przybrał imię Smoka i został mistrzem szermierki, był zwykłym adeptem w Domu Nocy: młodym, niezwykle utalentowanym i... zakochanym. Jednak popełnił błąd, który wiele go kosztował.
Przysięga Smoka to opowieść o gorącej miłości i obietnicy, która na zawsze odmieni życie Lankforda oraz wpłynie na losy Zoey i jej przyjaciół.

Lubię serię Dom Nocy, więc logiczne jest to, że chcę przeczytać dodatek, nawet o Smoku. Bardziej interesowałaby mnie historia Erika. Wszystko z jego punktu widzenia byłoby fajne...

 05.04.13
Tytuł: Niewinna
Autor: Taylor Stevens
Wydawnictwo: Rebis
Opis wydawnictwa: Przed ośmioma laty małą Hannę uprowadzono ze szkoły prosto do zamkniętego świata Wybranych. Od tamtej pory sprzymierzeńcy ich przywódcy - Proroka - ukrywają dziewczynkę i chronią jej porywacza. Grupa młodych ludzi, którym udało się wyrwać z sekty, dowiaduje się, gdzie jest Hanna, i zwraca do Vanessy Munroe po pomoc...
Sekta - niszczy, zniewala, izoluje i nigdy nie zapomina...
Po raz kolejny Taylor Stevens po mistrzowsku tka akcję błyskotliwego, pełnego napięcia thrillera, który czyta się jednym tchem.Nie wiem co mi się tu podoba najbardziej. Chyba całokształt. A okładka jest wprost świetna.

30.03.13
Tytuł: Piasek
Autor: Piotr Nesterowicz
Wydawnictwo: Novae Res
Opis wydawnictwa: "Piasek" to powieść fantasy, z zapadającymi w pamięć bohaterami, bogata w intrygi, klimatyczna. Żywe bóstwo pustyni - jak o miejscu, gdzie żyją i z którym walczą, mówią bohaterowie książki - jest tu organizmem tajemniczym niby Solaris Lema, choć inaczej, bardziej pierwotnie groźnym.
Barwnej, dynamicznej akcji w tej powieści towarzyszą błyskotliwe dialogi, a wątki polityczne znakomicie łączą się z,wątkami osobistymi. Nie da się ukryć, że pod piórem Nesterowicza powstała historia pełna, mogąca zadowolić zarówno czytelnika szukającego akcji i przygody, jak również takiego, który lubi smakować zdania, opisy, i gotów jest poczuć żar bijący od Mutahariki. "Piasek" ma taki potencjał, że najlepiej byłoby, gdyby Piotr Nesterowicz już pisał dalszy ciąg tej historii. ~ Jakub Winiarski, pisarz, krytyk, redaktor naczelny Nowej Fantastyki
i kwartalnika Fantastyka Wydanie Specjalne.

Co z tego, że polski autor? Po książce pani Karoliny Wojdy zacznę czytać polskich autorów. Aha. Okładka jest świetna!

25.04.13
Tytuł: Cienie w Mroku
Autor: Michelle Paver
Wydawnictwo: W.A.B.
Opis wydawnictwa: Tu nie ma zmierzchu ani świtu. Czas stracił znaczenie. Opuściliśmy świat rzeczywisty i wkroczyliśmy do krainy snów.
Jest ich pięciu. Gruby Algie, ciemnowłosy Hugo, Teddy z wyłupiastymi oczyma, przystojny Gus i ubogi Jack, który musiał pożegnać się z marzeniami o zostaniu fizykiem na rzecz pracy w fabryce papeterii. W lipcu 1937 roku postanawiają wyruszyć w roczną wyprawę badawczą na Spitsbergen. Dla Jacka to ostatnia szansa, by zrobić coś z beznadziejnym życiem. Wyprawę od początku prześladuje pech i do spokojnej zatoczki Gruhunken dociera tylko on wraz z Gusem i Algiem. Stary kapitan odradza im zakładanie obozu w tym miejscu, ale ignorują jego ostrzeżenia. Gdy słońce po raz ostatni wzejdzie nad horyzontem i rozpocznie się długa noc polarna, Jack zostanie zupełnie sam. Jego całym światem staną się arktyczne przestrzenie, trzeszczący lód i przytłaczająca cisza. Coś kryje się w mroku. Coś złego. Coś, co nie jest tylko wytworem jego wyobraźni.


Okładka, opis, opnie na stronach - to mnie przekonuje.


Na zakończenie coś, co pokochałam w tamtym tygodniu (równo tydzień temu). Myślę, że będę to kochać ciągle. Non stop o tym myślę. Mowa o anime Vampire Knight. Nie mogę uwierzyć, że jutro obejrzę ostatnie 4 odcinki. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać kiedyś mangę i pokochać to jeszcze mocniej.

8 komentarzy:

 1. Ja już sobie duet pisarski Cast odpuściłam ;) Ale Piaski wyglądają świetnie, a do tej pory nie chciało mi się przeczytać opisu tej książki:> Powodzenia w realizacji planów zakupowych^^

  OdpowiedzUsuń
 2. "Piasek" i "Cienie w mroku" brzmią ciekawie ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. "Przysięga smoka" i "Niewinna" się bardzo ciekawie zapowiadają xx
  Pozdrawiam,
  http://mojswiat-ksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie muszę przeczytać "Przebudzoną", a potem "Przeznaczoną". Lubię Dom Nocy, ale póki co historię Smoka chyba sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie, z wymienionych przez Ciebie książek, interesuje mnie jedynie "Niewinna" :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Kilka ciekawych tytulow zaprezentowalas i chetnie tez je przeczytam ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chcę mieć "Przysięgę smoka", przeczytałam Dom Nocy i wszystkie części bardzo mi się podobały. :) Reszta też wygląda dobrze, chyba sie skuszę. :)

  Nominowałam Twojego bloga do Liebster Awards, szczegóły znajdziesz tutaj: http://books-pal.blogspot.com/2013/03/liebster-award.html#more :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Podziwiam ludzi, który lubią "Dom Nocy". Uwielbiam wampirzą tematykę, ale ta seria to dla mnie dno. ;]

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger