Popularne posty

Dieta Sokowa - zdrowe odchudzanie - Jason Vale


Tytuł: Dieta Sokowa - zdrowe odchudzanie
Autor: Jason Vale
Seria: -
Tom: -
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Ilość stron: 224
 Do nabycia: Księgarnia Gandalf
Opis wydawnictwa: Dieta sokowa jest smaczna, lekka i przyjemna. Poprawia wygląd, oczyszcza ciało i co najważniejsze redukuje zbędne kilogramy. Dzięki niej możesz stracić ponad 3 kg w 7 dni. Pomoże Ci w tym Jason Vale znany jako Mistrz Soków, który opracował prosty plan żywieniowy. Oparty jest on na piciu świeżo wyciskanych soków pełnych witamin i minerałów. Skorzystało już z niego wiele gwiazd m.in. Sarah Jessica Parker, Drew Barrymore i Jennifer Aniston. Teraz i Ty możesz pójść ich śladem i wyglądać równie pięknie i szczupło jak one!
Przedstawiony w książce plan picia soków został opracowany nie tylko pod kątem utraty wagi, ale także maksymalnego odżywienia Twojego ciała. Dzięki niemu poczujesz przypływ energii, oczyścisz skórę przywracając jej świeży blask, pozbędziesz się toksyn i dodatkowo poprawisz samopoczucie.

W książce znajdziesz także wiele wskazówek ułatwiających przyrządzanie soków oraz tworzenie domowego baru sokowego. Będziesz mógł również skorzystać z szeregu łatwych i tanich w realizacji przepisów.
Zafunduj sobie idealną sylwetkę i zdrowe ciało!Istnieje wiele diet. Każda się różni. Nie każda działa. Po raz pierwszy jednak spotkałam się z dietą sokową. Autor Jason Vale znany jest jako „Mistrz Soków”. Podtytuł jego publikacji brzmi „3kg w 7 dni”. Początkowo w to nie wierzyłam, jednak przekonały mnie listy osób, które napisały do autora po zrealizowaniu tego programu. Osoby te zrzuciły nawet ponad 5kg. Jak na taką ilość dni liczba utraconych kilogramów jest spora.

Na początku książki autor podaje kilka zasad, których musimy się trzymać. Zasada pierwsza: Przeczytaj całą książkę, od początku do końca. Zasada druga:  Zastosuj wszystkie zalecenia siedmiodniowego programu. Zasada trzecia: Czytaj co najmniej cztery strony dziennie, aby nie wypaść z „rytmu”. Zasada czwarta: Zachowaj otwarty umysł. Zasada piąta: Przestrzegaj zasad.

W książce autor zwrócił uwagę na przygotowanie psychiczne, przed przystąpieniem do programu. Zrobił nawet eksperyment na swoich znajomych. Dwoje zostało przygotowanych psychicznie do diety sokowej a druga dwójka przystąpiła do diety „z marszu”.  Druga para szybko zrezygnowała z diety i wróciła do swoich dawnych nawyków żywieniowych. Dopadł ich tak zwany syndrom „niechcenia”. Po dniu lub dwóch dniach zaczęli szukać wymówek, dlaczego nie mogą stosować diety.

W książce znajduje szczegółowo opisany plan każdego dnia diety. Ponadto mamy także opracowany „Plan Turbo”, dzięki któremu będziemy mogli stopniowo wprowadzić pokarmy stałe do naszej diety. Oczywiście Mistrz Soków zamieścił dużo przepisów i instrukcje wykonania soków i koktajli. Dodatkowo niektóre soki są opisane, co robią itp. 

Słowo "muszę" zastąp słowem "chcę". 

Pod koniec książki mamy zamieszczone porady jak kupić dobrą sokowirówkę i wyciskarkę do trawy pszenicznej. Tutaj przeszkadza mi to, że autor serdecznie reklamował markę Philips. Zwykle, gdy spotykam się z poradami, jak kupić dobry sprzęt autor wymienia kilka marek a potem porównuje dane marki i modele ze sobą. Tutaj mi tego zabrakło. Dla mnie jest to typowa reklama marki.

Jason Vale pomyślał także o osobach, które w życiu nie miały styczności z produktem o nazwie spirulina. Jest to alga, która rośnie na naszej planecie od bardzo długiego okresu czasu. Opisał także trawę pszeniczną. Oba produkty można zakupić w sklepie ze zdrową żywnością, jednak w mojej okolicy nie znalazłam produktów o tej nazwie. Oczywiście można zamówić je także przez Internet. Nie wiem, czy ktoś będzie szukał i zamawiał te produkty.

Ostatnią częścią książki są pytania i odpowiedzi na nie. Niektóre pytania same pojawiały się w mojej głowie. Zastanawiałam się, czy podczas programu można pić coś innego, niż soki i koktajle, czy program ten można stosować u dzieci, czy pięć dni wystarczy, oraz najważniejsze, czy muszę trzymać się godzin, które rozpisał autor, oraz czy mogę zmieniać sobie soki. Wszystkie odpowiedzi znajdują się w dziale „Pytania i Odpowiedzi”.

Książkę (a raczej poradnik) poleciałabym osobą, które chcą oczyścić swój organizm. Oczywiście program nadaje się dla każdej osoby, która chce stracić kilka kilo. Wszystko jest szczegółowo opisane i zapewne pomoże nam przygotować się psychicznie do nowej diety. Widać, że autor skupił się na tym co pisze i chce przekazać to jak najlepiej się da.

Moja ocena: 7/10


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii.

5 komentarzy:

 1. Chyba nie dla mnie... Przynajmniej póki co. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Temat zdrowia zawsze aktualny :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny blog, ładny nagłówek. ;) A co do książki to diety sokowe raczej mnie nie przekonują. Osobiście poleciłabym każdemu dietę dr. Dukana. Pozdrawiam i zapraszam do siebie. :D magiczne-polki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja chętnie przeczytam. Detoksykacja sokami powinna być przeprowadzona z głową, a owoce i warzywa powinny być odpowiednio dobrane i połączone. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger