Popularne posty

Książki, które muszę mieć #7

Dziś po raz kolejny daję książki, które chciałabym znaleźć na mojej półce. Wszystko przeglądałam kilka razy i te jednak wydały się najciekawsze. Zaczęły się ferie, więc więcej czasu poświęcę czytaniu. Mam nadzieję na co najmniej 3-4 książki i przynajmniej 3 recenzje. Zobaczę, czy mi się to uda. Postaram się zmienić wygląd bloga, może nowy styl, nagłówek. Postaram się także troszkę go rozsławić i zdobyć nowych obserwatorów.


11.02.13
Tytuł: Piękne Istoty
Autor: Kami Gracia, Margaret Stohl
Wydawnictwo: Łyński Kamień
Opis wydawnictwa: Ethan, bohater powieści, mieszka w Gatlin – małym, nudnym miasteczku w Południowej Karolinie. Jest nastolatkiem, który gra w kosza i umawia się z dziewczynami. Uwielbia czytać i marzy o podróżach po całym świecie. Zwyczajna historia? Zapewne tak, gdyby nie fakt, że Etan ma swoją tajemnicę. Od miesięcy śni mu się ten sam sen. Widzi w nim tę samą dziewczynę, której nigdy nie spotkał.
Pewnego dnia do jego klasy dołącza nowa uczennica. Okazuje się ona… dziewczyną ze snu. Lena zamieszkuje u swojego wuja Macona. Nie pasuje jednak do mieszkańców Gatlin. Inaczej wygląda, mówi, porusza się. Jest bardziej mroczna. Ma też swoją tajemnicę. Nad jej rodziną od pokoleń ciąży straszliwa klątwa, przez którą Lena nie może żyć jak zwyczajna nastolatka. Ethan zakochuje się w dziewczynie, a ona odwzajemnia uczucie. Zdradza chłopakowi swoją tajemnicę. Aby uratować Lenę i ich miłość, Ethan próbuje znaleźć sposób na uniknięcie tragicznego losu.


Tak, wiem, że książka jest dostępna, jednak moją uwagę przykuły zwiastuny filmu. Poza tym jeśli to możliwe to staram się kupować książki z filmowymi okładkami. I serio, zainteresowało mnie to.  

11.02.13
Tytuł: Wilczy pakt
Autor: Melissa De La Cruz
Wydawnictwo: Jaguar
Opis wydawnictwa: Uwięzieni w najmroczniejszych głębiach podziemnego świata, Lawson i jego pobratymcy mieli stać się Ogarami Piekieł. Ucieczka na ziemię tylko odwlekła to, co nieuniknione. Mistrz wytropił hordę i odebrał Lawsonowi to, co trzymało go przy zdrowych zmysłach – dziewczynę, którą kochał. Teraz chłopak sam poluje na bestie przed którymi niegdyś uciekał, w próżnej nadziei odzyskania ukochanej. Kiedy Lawson dowiaduje się, że Bliss, tajemnicza eks-wampirzyca poszukuje Ogarów na własną rękę, wie, że oto dostał kolejną szansę. Ale czy dziewczyna, w której żyłach płynie krew aniołów będzie w stanie zaufać mężczyźnie z wilczą duszą?06.02.13
Tytuł: Bramy Raju
Autor: Melissa De La Cruz
Wydawnictwo: Jaguar 
Opis wydawnictwa: Schuyler Van Alen ma coraz mniej czasu. Książę Piekieł szturmuje Bramy Raju, coraz bliższy objęcia władzy nad niebem i ziemią. Tym razem u jego boku stoją najpotężniejsi aniołowie, Abaddon i Azrael, znani śmiertelnikom jako Jack i Mimi Force.

Bliss i jej wilcza horda mogą przeważyć szalę zwycięstwa na stronę Schuyler, ale czy uda im się dotrzeć na czas? Nie ma triumfu bez poświęcenia, nie ma wygranej abez ofiary… Czy Schuyler jest gotowa na to by pójść w ślady Michaela i uczynić to, co właściwe? Miłość i zemsta, obowiązek i lojalność. Życie i śmierć. Od decyzji jednej osoby mogą zależeć losy całego znanego świata.
To także podpis do poprzedniej pozycji. Przeczytałam 2 tomy i mi się spodobało, ale nie wiedziałam, kto ma kolejne. Więc zostawiłam. Mam nadzieję, że przeczytam kiedyś wszystkie tomy.

 31.01.13
Tytuł: Ciemnorodni
Autor: Alison Singlair
Wydawnictwo: Bellona
Opis wydawnictwa:  Ciemnorodni obawiają się magii oraz wszystkiego, co jest z nią związane. Wierzą jednak, że magię można zabić - znika ona z powierzchni ziemi wraz z magiem, który się nią para. Ale czy uda im się ją pokonać? Rewelacyjna, trzymająca w napięciu pierwsza część trylogii - przez znawców określana jedną z najlepszych w dziejach fantasy! Przetłumaczona na wiele języków, pierwsze miejsce na listach bestsellerów. Do książki skłoniła mnie strasznie tajemnicza okładka, która może kryć naprawdę dobrą treść. Chyba się skuszę jak będę w księgarni jakiejś.

31.01.13
Tytuł: Córka wiedźmy
Autor: Paula Brackston
Wydawnictwo: Bellona
Opis wydawnictwa:  W roku 2007 Elizabeth Anne Hawksmith przybywa do Wierzbowej Zagrody. W owym czasie ma 384 lata, lecz wygląda na osobę pięćdziesięcioletnią, silną i sprawną. Jest wyjątkowo niezależna, udaje się jej przeżyć zarazę, polowanie na czarownice i wojny, po to, by wreszcie uwolnić świat od zła. Świat przedstawiony od polowania na czarownice poprzez epokę wiktoriańską i okres I wojny aż po czasy współczesne. Mistrzowska dla tego gatunku powieść Pauli Brackston to jeden z najbardziej oryginalnych przykładów współczesnej literatury fantasy, w której wiedza magiczna przekazywana jest bezpośrednio z pokolenia na pokolenie.Tak książka znalazła się z jednego względu. Czytam bardzo mało o wiedźmach, czarodziejach, magach. Tak naprawdę to tylko Trylogia Czarnego Maga i Harry Potter to książki o czarodziejach/magach jakie przeczytałam.

11.02.13
Tytuł: Czarny Anioł
Autor: Mika Waltari
Wydawnictwo: Książnica
Opis wydawnictwa: Miłość bez przyszłości w mieście skazanym na zagładę.Znakomita powieść osnuta na tle dramatycznych wydarzeń związanych z oblężeniem i upadkiem Konstantynopola.
W grudniu roku 1452, na pół roku przed zdobyciem przez Turków chrześcijańskiej twierdzy, do grona jej obrońców dołącza przybyły z Awinionu rycerz Johannes Angelos. W Konstantynopolu poznaje Annę, Greczynkę wysokiego rodu. Tragiczne losy tych dwojga splotą się nierozerwalnie w przełomowym momencie historii, gdy stary porządek zostanie zburzony, a na jego gruzach zacznie powstawać nowy świat...
Książka spodobała mi się bardzo i z okładki i z opisu. Ma "to coś". Zastanawiam się,  jak wypadło połączenie faktów historycznych z fikcją literacką...

________________________
No i tak prezentuje się moje najnowsze zestawienie. Chciałabym do wakacji zdobyć choć dwie książki stąd. Zobaczę, co mi się uda.
Niedługo (w styczniu) postaram się dodać recenzję Gorączki. Jutro postaram się ją skończyć.
Pracuję także nad nowym wyglądem bloga.

4 komentarze:

 1. Córka wiedźmy wygląda bardzo zachęcająco, co do książek pani Melissy de la Cruz to już mi się Błękitnokrwistych czytac dalej nie chce, po Zbuntowanym Aniele odpuściłam;)
  Piękne Istoty też czytałam, ale mnie nie zaciekawiły, chyba nawet nie skończyłam pierwszego tomu. Ciemnorodni? Ciekawi, ale powinni zmienić okładkę.
  A jesli chodzi o Czarnego Anioła to trochę nie moja tematyka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bramy Raju *.* Wilczy Pakt *.* Ja również na to czekam! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Skusiłabym się na Ciemnorodnych i Córkę wiedźmy. Z czego okładka Ciemnorodnych jest okropna...

  OdpowiedzUsuń
 4. Absolutnie zgadzam się z nr 1- musisz ją przeczytać! Książka jest niesamowita.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger