Popularne posty

Książki, któe muszę mieć #9

Wiosnę mamy od kilku dni, dziś zaczął się kwiecień a śnieg nie odpuszcza. Dni są okropne, ja siedzę z katarem i cały czas kaszlę. Gardło boli i ledwo mówię, ale i tak idę po świętach do szkoły (sprawdziany :/). Nuda i brak pomysłów zmobilizował mnie do przeszukania księgarni internetowych w poszukiwaniu nowinek, które z chęcią postawiłabym na swojej półce (na której z resztą brak miejsca). Wszystko co znalazłam jest poniżej.

22.04.13
Tytuł: Silver
Autor: Asia Greenhorn
Wydawnictwo: Dreams
Opis wydawnictwa: Dopóki on żyje, każdy kogo kochasz lub chociaż przelotnie znasz, będzie w niebezpieczeństwie. Teraz powiedz, czy go zabijesz. Winter nie może uwolnić się od demonów przeszłości, dręczy ją świadomość, że walczą w niej dwie natury: ludzka i wampirza. W żyłach dziewczyny płynie krew Dwóch Ras, dająca moc, która może okazać się zabójcza. Istnienie młodej Starr nie jest już tajemnicą, co jeszcze bardziej osłabia kruchy Pakt. Londyn zalewa fala przemocy, prawda o sekretnym świecie wampirów może wyjść na jaw, a to miałoby katastrofalne skutki. Aby chronić swoich bliskich, Winter musi opuścić Cae Mefus i stawić czoło podszeptom Pragnienia, które zatruwa jej umysł. Niestety może być już za późno, aby uratować Rhysa. Nieśmiertelność, którą mu ofiarowała jest równocześnie okrutnym wyrokiem.

Wampiry... ostatnio obiecałam sobie obejrzeć każde anime o wampirach, ale obejrzałam Vampire Knight i zdałam sobie sprawę, że żadnego anime o wampirach nie polubię bo to dla mnie ideał. Zastanawiam się, jak wypadnie ta, trzeba przyznać interesująca książka, na tle innych przeczytanych przeze mnie powieści. 

04.04.13
Tytuł: Wilk
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Wydawnictwo: W.A.B.
Opis wydawnictwa:  Sprawdź, co się wydarzyło przed Zmierzchem! Margo Cook to zwyczajna nastolatka. Pewnego dnia przenosi się razem z rodzicami z Nowego Jorku do miasteczka Wolftown położonego w głębi olbrzymiej puszczy. Od przeprowadzki dręczą ją koszmary, w których ucieka przez las przed groźnym prześladowcą. W szkole poznaje lekko zwariowaną Francuzkę Ivette Reno oraz intrygującego outsidera Maksa Stone'a. Jaki mroczny sekret skrywa Max? Jaki mroczny sekret skrywa Wolftown? Czy sny Margo mają z tymi zagadkami jakiś związek? Być może poznamy odpowiedź, gdy na niebie pojawi się księżyc w pełni...


 W końcu muszę zacząć czytać polskich autorów a myślę, że najlepiej zacząć  od jakiegoś znanego i chwalonego autora młodego pokolenia. Dodatkowo okładka jest świetna. 

czerwiec 2013 (trochę długo, w następnym "zestawieniu" konkretna data)
Tytuł: Światło
Autor: Michael Grant
Wydawnictwo: Jaguar
Opis wydawnictwa: Od chwili, gdy wszyscy dorośli zniknęli z Perdido Beach, minął już prawie rok. Pozbawieni kontroli i opieki młodzi ludzie przeżyli głód, zarazę, bezpardonową walkę o władzę. Przetrwali. Przynajmniej część z nich. Powrót do normalności był ich marzeniem.Teraz to marzenie może się ziścić i nagle zewnętrzny świat napawa mieszkańców ETAPu lękiem. W obrębie bariery wydarzyło się wiele rzeczy, które nie znajdą usprawiedliwienia w nieświadomym niczego społeczeństwie. Śmierć, okrucieństwo, błędne decyzje, złe wybory... Co czeka na tych, którzy złamali wszystkie prawa rządzące w normalnym społeczeństwie? Może ETAP jest jedynym miejscem, w którym mogą czuć się bezpieczni?


Tą pozycję zakupię na pewno. Zaraz po premierze. Albo udam się do miejscowej księgarni i  poproszę panią, aby mi zamówiła i aby jak się uda pojawiła w dzień premiery. Serię kocham i czekam na tom ją zamykający. Czuję, że to będzie coś genialnego. 

05.04.13
Tytuł: Jestem najprzystojniejszym mężczyzną świata
Autor: Cyril Massarotto
Wydawnictwo: Albatros
Opis wydawnictwa: Jak daleko sięgam pamięcią, zawsze byłem piękny. Piszę "piękny", ale z ust ludzi słyszę raczej określenia typu: fantastyczny, wspaniały, wyjątkowy, niewiarygodnie urodziwy. Te określenia słyszałem już we wszystkich językach. Od najmłodszych lat uchodził za inkarnację piękna. Budził zachwyt jako dziecko. W szkole uczniowie walczyli ze sobą, by usiąść obok niego w ławce. Gdy dorastał, zainteresowała się nim znana producentka filmowa. Dzięki jej staraniom uznano go za "najpiękniejszego przedstawiciela męskiej rasy", uosobienie tego, co nieosiągalne. Mężczyźni chcieli wyglądać tak jak on, a kobiety iść z nim natychmiast do łóżka. Jego podobizny sprzedawano na ulicy.Zniewolony przez własną popularność, był bohaterem niezliczonych programów telewizyjnych - bogatym, lecz bardzo nieszczęśliwym. Teraz jako trzydziestoletni mężczyzna, pragnie jednego: odzyskać wolność i normalność, być kochanym i samemu zdolnym do miłości. Czy uda mu się zrealizować desperacji plan, zniknąć, zmienić wygląd i tożsamość, stać się męskim wcieleniem przeciętności? Czy zdobędzie miłość Elizabeth, która właśnie oświadczyła, że kocha innego? Życie czasami płata zeskakujące figle…

Nie do końca mój typ ale kto wiem, może mi się spodoba? No i ta klata na okładce! Sorki, fangirling się włączył.

16.04.13
Tytuł: Ta druga, słodka i ostra
Autor: Sabina Czupruńska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Opis wydawnictwa:  Krystyna, Jacek, Karol i opowieść o niezadanym pytaniu i nieudzielonej odpowiedzi, która być może nie istnieje lub jest tak oczywista, że nie musi paść. Kobiety go pragną, mężczyźni z nim piją, ojciec go kocha, matka nie ogarnia; a on? Idealny kochanek. Beznadziejny mąż. Niespełniony ojciec. Porzucony syn. Niezawodny przyjaciel. Prawdziwy profesjonalista. Po prostu ktoś. Wysoki po ojcu i wyprostowany jak struna. Potrafił patrzeć bez skrępowania w oczy i - w odpowiedniej chwili - poprawiać włosy filmowym gestem. Przypalając papierosa, trzymał w dłoniach całe pudełko zapałek (nigdy nie korzystał z zapalniczki) i pochylał głowę w kierunku ognia z niewiarygodną uwagą. Wydmuchiwał dym w górę, wystawiając do niego twarz jak do słońca. Robił dobre zdjęcia, miał hipnotyzujący głos, znał się trochę na muzyce poważnej i jedną rzecz miał wytrenowaną do bólu: wiedział, kiedy przestać.

Polski autor ale opis i okładka niesamowicie zachęcają. Dodatkowo wydawnictwo, które wydaje naprawdę świetne książki. To może być coś.

Dziś tak średnio, ale każda wybrana przeze mnie książka w jakiś sposób mnie do siebie zachęca. Mam nadzieję, że kiedyś trafią na moją półkę.

7 komentarzy:

 1. Jejkuu, już sie nie mogę doczekać premiery "Silver". <3 "Winter" było genialne, mam nadzieje, ze kontynuacja utrzyma poziom 1. części. ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta klata rzeczywiście kusi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam z niecierpliwością na książkę Sabiny Czupryńskiej - jej debiut literacki okazał się jedną z moich ukochanych książek, ciekawa jestem więc następnej, i to bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam tylko ,,Wilka" - jeszcze w starym wydaniu. Lepiej naujpierw przczytać drugi to. ,,Wilczycę", a dopiero potem pierwszy.

  OdpowiedzUsuń
 5. To raczej nie moje klimaty, choć seria Gone była mi przez pewien czas bliska ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatni tom Gone też będę musiał zdobyć, bo wszystkie dotychczas wydane mam już na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzy pierwsze zapowiedzi strasznie mnie interesują :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger