Popularne posty

Zapowiedzi #1

Dziś dodaję notkę z zapowiedziami książek na kwiecień. Wcześniej ta seria notek pojawiała się pod tytułem "Książki, które muszę mieć", jednak zmieniam bloga i uznałam, że to będzie wyglądać lepiej. Oczywiście cała lista jest subiektywna i pojawią się tutaj wyłącznie te tytuły, które z chęcią przygarnęła bym do swojej skromnej biblioteczki. Notatki z tej serii postaram się dodawać pod koniec każdego miesiąca i w nich będą się pojawiać zapowiedzi na kolejny miesiąc (np. pod koniec kwietnia dodam zapowiedzi maja). Aby nie przedłużać wstępu poniżej znajduje się lista najciekawszych dla mnie zapowiedzi kwietnia.

Data premiery: 07.04.2016
Autor: Judith Claire Mitchell
Tytuł: Subtelny urok samobójstwa
Ilość stron: 512
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Opis: Poznajcie Lady, Vee i Delph – trzy zachwycająco skomplikowane, dowcipne i błyskotliwe kobiety o nieokiełznanych fryzurach, mrocznym poczuciu humoru i odziedziczonych w genach skłonnościach samobójczych. Zbliża się koniec XX wieku, a ostatnie potomkinie długiej linii pechowego rodu Alterów postanawiają położyć kres również własnemu życiu. Żegnając się ze światem, spisują losy własne i swoich przodków, począwszy od pradziadka, nagrodzonego Noblem genialnego chemika, który opracował pierwszy gaz bojowy, a następnie środek owadobójczy, później wykorzystany w komorach gazowych obozów zagłady... Jego upiorna spuścizna kładzie się cieniem na całej rodzinie, bowiem Bóg zsyła kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia... Klątwa latami zbiera swoje żniwo, doprowadzając do samobójstwa kolejnych członków rodu. Główne bohaterki: Lady – najstarsza, zdruzgotana nieudanym małżeństwem, Vee – zmagająca się z nawracającą chorobą nowotworową i żałobą po ukochanym mężu, oraz Delph – najmłodsza, nieprzystosowana do życia stara panna, należą do ostatniej generacji dotkniętej jej niszczycielskim działaniem...


Nie wiem dlaczego, ale fabuła wydaje się mi interesująca. Możliwe, że w przyszłości ją nabędę.


Data premiery: 13.04.2016
Autor: Jacek Bonecki
Tytuł: Podróżnik Fotograficzny
Ilość stron: 256
Wydawnictwo: Edipresse
Opis:Podróżnik fotograficzny to opowieść o wspaniałej fotograficznej przygodzie, która stała się sposobem na życie cenionego fotografa Jacka Boneckiego. Po sukcesie jego pierwszej książki Fotograf w podróży Jacek ponownie zabiera nas w podróż w głąb swojej pasji w tej wyjątkowej pozycji, będącej syntezą albumu i poradnika. Autor, fotograf mobilny, z absolutnie nowatorskim spojrzeniem na tę.
dziedzinę sztuki, zachęca nas do otworzenia się na piękno otaczającego świata. Nieważne kim jesteś! Nieważne ile kosztował Twój aparat! A może masz przy sobie tylko smartfona?! Może nigdy nie byłeś w egzotycznych plenerach?! Dzięki prostym poradom, które znalazły się w tej książce dziś i Ty możesz być artystą. Piękne fotografie, przenoszące w niecodzienną rzeczywistość, niebanalne opisy, bezcenne sugestie, duża dawka wartościowej, merytorycznej wiedzy i specyficzne dla autora poczucie humoru. To doskonały podręcznik zarówno dla tych, którzy chcą rozwijać swoje fotograficzne umiejętności i szukają inspiracji, jak i dla tych, którzy są entuzjastami doskonałej fotografii. 

Książka przemawia  do mnie. Jest o fotografii, czyli o dziedzinie sztuki, którą uwielbiam i uprawiam ją z pasją. Dodatkowo nigdy nie miałam książki napisanej przez fotografa. ;)


Data premiery: 13.04.2016
Autor: Suzanne Young
Tytuł: Remedium: Program część 0
Ilość stron: 390
Wydawnictwo:  Feeria Young
Opis: Czy można wcielać się w różne postaci, nie tracąc swojej własnej tożsamości? W świecie przed Programem…  Siedemnastoletnia Quinlan McKee ma niezwykły dar i od lat z powodzeniem go wykorzystuje – niesie pocieszenie rodzinom zmarłych nastolatków. Pomaga krewnym przetrwać żałobę, wchodząc na pewien czas w rolę tych, którzy niedawno odeszli. Nosi ubrania i fryzury zmarłych.
a obejrzawszy filmy i zdjęcia z ich udziałem, przejmuje ich zachowania. Czasem nawet zdarza jej się mylić swoją własną przeszłość z losami tych, których role odgrywa. Jest tylko jeden warunek: nie wolno jej się angażować emocjonalnie.  Choć doskonale wie, że jest to surowo zabronione, to od kiedy stała się Cataliną Barnes, między nią a chłopakiem zmarłej dziewczyny zaczyna rodzić się więź. A to dopiero początek trudności. Bo gdy Quinlan poznaje prawdę o śmierci Cataliny, komplikacji przybywa. Ponieważ ta śmierć mogła nastąpić w wyniku epidemii… 
 
Choć jest to część trylogii bądź serii książek po przeczytaniu części wydanych wcześniej naszła mnie ochota, aby się z nimi zapoznać. Interesujący pomysł na powieść, mam nadzieję, że gdy ją zdobędę to przypadnie mi do gustu.
 
Data premiery: 08.04.2016Autor: Mia Sheridan
Tytuł: Calder - Narodziny odwagi
Ilość stron: 376
Wydawnictwo:  Helion
Opis: Kiedy dziesięcioletni Calder po raz pierwszy zobaczył ośmioletnią Eden, nie przeczuwał, że ich losy na zawsze splecie niewidzialna nić. Ale z pewnością wiedział, że jego uczucia nie zyskają aprobaty społeczności, w której przyszło mu żyć. Jako syn członków apokaliptycznej sekty o surowych zasadach moralnych nie powinien nawet marzyć o dziewczynce, która... miała zostać żoną przywódcy tej sekty. Sęk w tym, że ani Calder, ani Eden nie mogą tak po prostu zrezygnować z marzeń. Odważny chłopak i zdeterminowana dziewczyna postanawiają walczyć o własną godność, o prawo do decydowania o swoim życiu, wreszcie o swoją miłość.Wyrusz z nimi w tę podróż, zobacz, jak próbują odnaleźć własne miejsce w świecie i nadać nowy sens życiu.Calder. Narodziny odwagi to opowieść o walce dobra ze złem, o strachu i męstwie oraz o ponadczasowej prawdzie, że światło miłości potrafi rozświetlić największe mroki... 
  
Data premiery: 27.04.2016Autor: Magdalena Witkiewicz
Tytuł: Cześć, co słychać?
Ilość stron: 320
Wydawnictwo:  Filia
Opis: Nowa powieść bestsellerowej autorki! Dziś wiem i widzę już nieco więcej. Nauczyłam się patrzeć, ale umiem też przymykać oczy. Ze strachu, że popełnię błąd. Jestem taka jak inne, to wiem na pewno. Matki, żony i kochanki. Kobiety w połowie życia. Mądrzejsze niż 20 lat temu, ale za to z bagażem doświadczeń. Pełne głęboko skrywanych tajemnic, o któ.
e nikt nas nie podejrzewa. Czasem tęsknię za czymś, czego nie potrafię nazwać, uśmiecham się do ludzi, chociaż w sercu mam bałagan. Może coś tracę, zyskując spokój. Bardzo dbam, by nie padły słowa, których nie można wymazać. Nigdy jednak nie przyszło mi do głowy, jak niebezpieczne może być: „Cześć, co słychać”… 
 
Chociaż nie miłuję się w literaturze kobiecej to ten tytuł przyciągnął moją uwagę. Mam nadzieję, że zdobędę tą książkę i nie zawiedzie mnie ona treścią. 

Zapowiedzi książkowych na kwiecień byłoby tyle. Mam nadzieję, że podzielacie mój gust w kwestii książek. Jeśli znacie książki, które są godne polecenia i będą miały premierę w tym miesiącu to poinformujcie mnie. 

2 komentarze:

  1. "Remedium" z chęcią przeczytam. Wydaje się trafiać w mój gust. "Cześć, co słychać?"-być może gdy znajdę czas, zabiorę się za tą książkę. Mam nadzieję, że je złapiesz i coś o nich opowiesz. A wtedy zobaczymy...

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Chwila dla książki , Blogger